/ 0324 238 08 02

/ info@zonetasarim.com

GOOGLE ARAMALARINDA MOBİL DÖNEMİ BAŞLIYOR!

/ / GOOGLE ARAMALARINDA MOBİL DÖNEMİ BAŞLIYOR!

GOOGLE ARAMALARINDA MOBİL DÖNEMİ BAŞLIYOR!

Google'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı arama sonuçlarının sıralamasında mobil endexin belirleyici olacağı algoritmada sona gelindi.

blog-image

Arama motoru devi Google, arama sonuçlarını belirlemede kullanacağı algoritma olan mobil endex tanıtımını gerçekleştirdi. Test amaçlı bazı bölgelerde kullanılmaya başlayan mobil endex algoritması sayesinde mobil uyumlu siteler artık bir tık daha önde yarışa başlayacaklar.

Akıllı telefon kullanımının inanılmaz oranlarda artış göstermesiyle birlikte internet kullanımının yarısından çoğu artık mobil platformlar üzerinden gerçekleşiyor. Hal böyle olunca internetin arama motoru devi Google'ın da mobil alana özel bir yenilik getirmesi kaçınılmaz oldu. Uzun yıllardır masaüstü endex algoritmalarını arama sonuçlarının sıralamasında kullanan Google, artık ibreyi mobil endexe çevirecek.

Geliştirilen yeni algoritma sayesinde artık web sitelerin mobil içeriği ön planda tutulacak. Bununla birlikte hala dünya genelindeki web sitelerin %40'tan fazlasının mobil uyumlu olmadığını varsayarsak bir geçiş sürecinin yaşanması da kaçınılmaz olacak. Bu durumdan kaliteli web sitelerin en az etkilenmesi için Google belli bir süre test aşamasıyla birlikte mobil uyumsuz sitelere süre tanıyacak.

Zamanı gelince mobil endex masaüstü endexin tamamen yerini alacak ve arama sonuçları mobil endex algoritmasına göre sıralanacak.

Kaynak: veteknoloji.netYükleniyor...