/ 0324 238 08 02

/ info@zonetasarim.com

BÜYÜMEKTE OLAN YENİ NESİL MESLEK DALI SEO NEDİR

/ / BÜYÜMEKTE OLAN YENİ NESİL MESLEK DALI SEO NEDİR

BÜYÜMEKTE OLAN YENİ NESİL MESLEK DALI SEO NEDİR

blog-image
SEO UZMANI NEREDE VE HANGİ ALANLARDA İSTİHDAM EDİLİR?

SEO uzmanları, birden fazla web sitesine hizmet veren ajanslarda çalışabileceği gibi yalnızca bir web sitesi olan orta yada küçük ölçekli bir şirketin içerisinde de çalışabilmektedir. Aynı zamanda serbest olarak evinden de hizmet verebilmektedir. Durum böyle olunca bir seo danışmanının çalışabileceği sektör ya da alan sınırı olmadığı görülmektedir.

SEO DANIŞMANININ GÖREVLERİ NELERDİR?

SEO danışmanları, danışmanlığını yaptığı web sitelerini kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak yapılandırır. Günümüzde en popüler arama motorlarından olan Google, düzenli olarak siteleri taramaya yönelik yazılımlarını güncellemektedir. Bu nedenle siteleri Google'a uyumlu hale getirmek yerine kullanıcıya yönelik site optimizasyonları yapmak, her zaman kalıcı ve sıra yükseltici olacaktır. Her işte olduğu gibi bu alanın da uzmanları ve profesyonelleri vardır. Elbette işini düzgün yapmayan veya arama motorunu aldatmaya yönelik çalışmalar yapan kurumlar ya da danışmanlar yok değil.

NASIL BİR UZMAN SEOCU OLUNUR?

Bu meslekte iyi bir seo uzmanı olabilmeniz, tercih edilmeniz noktasında önemli nedenlerdendir. Hemen para kazanmaya başlanabilecek bir meslek olması nedeniyle, bilişim sekötüründeki çoğu insanın eğitimsiz ve bilinçsiz olarak, kulaktan dolma seo teknikleri ile hizmetler verdiği görülmektedir. İşte tam bu noktada sizi öne taşıyacak ve sizi diğerlerinden ayıracak özellikleriniz; eğitimleriniz ve tecrübeleriniz olacaktır. İyi bir seocu olmak için güncel kalmanız ve yenilikleri her daim takip etmeniz önem arz etmektedir.

Kaynak: İstanbul FMYükleniyor...